همه چیز درباره ایردراپ

airdrop

ایردراپ چیست؟ پروژه های معرفی ارزهای دیجیتالی از طریق شبکه های اجتماعی و یا وب سایت ها با عنوان ایردراپ شناخته می شوند و در سال های اخیر با استقبال کاربران روبرو شده اند. ایردراپ نوعی ابزار بازاریابی دیجیتالی است که چند نمونه از آن ها در میان مردم به شهرت رسیده اند. این رمز ارزها به رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرند، . بنابراین همه کاربران با این پروژه های جدید بیشتر آشنا می شوند. 

ایردراپ چیست؟

ایردراپ چیست؟ این استراتژی های بازاریابی برای سرزبان افتادن پروژه های ارز دیجیتالی جدید مورد استفاده قرار می گیرند. به علاوه هر ایردراپ از آغاز ارائه در بازارهای فروش، کاربران بیشتری در میان افراد به دست می آورد و قیمت و ارزش واقعی هر یک از ایردراپ ها در زمان فروش آن ها توسط برخی کاربران مشخص می شود. در نهایت با توجه به این مسئله قیمت نهایی هر ایردراپ و توکن های مربوط به آن تعیین می شود.Airdrop ها و خرید و فروش آن ها یکی از روش های کسب درآمد در بازارهای رمز ارز دیجیتالی محسوب می شوند. این پروژه ها و استارتاپ ها رویه ای برد- برد را در میان مشتریان طی می کنند. پروژه آن ها با این شگرد به شهرت می رسد و کاربران شبکه های اجتماعی نیز در این مراحل کمی سود دریافت می کنند. شرایط دریافت هر یک از ایردراپ ها بسته به وضعیت مربوط به پروژه پیش رو تعیین خواهد شد. این ایردراپ ها به برخی از کاربران تعلق می گیرند و تنها به حساب کاربرانی که از شرایط و دستورالعمل های تعیین شده پیروی کنند، واریز می شوند. 

ایردراپ چیست

ایردراپ در ارز دیجیتال چیست؟

یکی از اصطلاحات پرکاربرد در عرصه ارزهای دیجیتالی است که عملکرد ویژه ای در این بازارهای مالی دارد. معنای لغوی این اصطلاح، رها کردن در هوا است و با هدف اطلاع رسانی و تبلیغات برنامه ریزی می شود. در این فضا به صورت قرعه کشی یا در ازای انجام برخی فرایندهای ساده، ارزش و اعتباری به کاربران تعلق می گیرد. برای دریافت ایردراپ های کریپتو از روش های زیر استفاده می شود:

 1. در این راستا باید به جست و جو ادامه دهید و بهترین فرصت های کریپتو را بسته به شرایط موجود پیدا کنید. 
 2. باید دید پروژه های در حال آماده سازی ایردراپ چیست و این پروژه ها چه زمانی آماده فعالیت می شوند.
 3. برای این منظور حتما در ایردراپ های انحصاری ثبت نام کنید و وارد صفحات مربوط به آن ها شوید. 
 4. در خصوص دریافت ایردراپ های ارز دیجیتال به دنبال فرصت هایی برای ثبت نام در پلتفرم های جدید بگردید. 

مزایا و معایب ایردراپ

بسیاری از کاربران می پرسند مزایا و معایب استفاده از ایردراپ چیست؟ آیا این بسترهای کریپتو مشکلی برای کاربران به وجود می آورد؟ برخی از مزایای استفاده از ایردراپ ها از قرار زیر هستند:

 1. پذیرندگان اولیه در این ایردراپ ها پاداش هایی دریافت می کنند که احتمال دارد در آینده به سود تبدیل شوند. 
 2. یک airdrop کاربردی آگاهی کاربران را از پروژه های آینده دار کریپتو افزایش می دهد. 
 3. در این روش، یک توکن تازه تزریق شده توسط کاربران شناسایی خواهد شد. 

در صورتی که از ایردراپ های غیر معتبر استفاده کنید، گاها کاربران به کیف پول های سایت دریافت ایردراپ متصل می شوند که مشکلات و تهدیدهای امنیتی برای آن ها به وجود می آورد. برخی از این پروژه ها اسکم یا کلاهبرداری هستند و تنها وقت و زمان کاربران را به هدر می دهند و در نهایت قیمت گذاری نشده و قابل خرید و فروش نخواهند بود.

معرفی ایردراپ و ایردراپ های معروف

برای آشنایی بیشتر با ایردراپ ها در دنیای ارز دیجیتال به فهرستی که در این بخش آماده شده توجه داشته باشید. در این لیست برخی از معتبرترین ایردراپ های فعال در این حوزه مشخص شده اند:

 1. Ambient یک صرافی متمرکز در حوزه اتریوم است که در یک قرارداد هوشمند اجرا می شود و در این ایردراپ از یک استخر نقدینگی استفاده شده است. 
 2. ایردراپ اسکرول در بازارهای مالی ارز دیجیتال که با استراتژی Zero Knowledge Roll Ups  فعالیت می کند و شهرت بالایی به دست آورده است.
 3. Taiko به عنوان یک Airdrop معادل اتریوم عمل می کند و یک رول آپ دانش صفر محسوب می شود. 
 4. ایگن لیر یکی از زیرساخت های مناسب ری استیک در اتریوم است و یکی از قابل اعتمادترین شبکه ها در این زمینه به شمار می رود. 
 5. Renzo Protocol برای استیک توکن های اتریوم به کار می رود و اطمینان خاطر بسیاری از کاربران را به دست آورده است. 
 6. ایردراپ LayerZero که با فعال کردن بخشی از بازارهای زنجیره ای مورد استفاده قرار می گیرد و یک پروتکل ارتباطی قوی بر شبکه اومنی چین محسوب می شود. 
 7. همستر کامبت یکی از ایردراپ های محبوب دنیای امروز است که در قالب یک بازی کریپتویی تلگرامی به کاربران معرفی می شود؛ به این صورت که با فعالیت در این بازی می توانید سکه های مجازی به دست آورید. البته نحوه درآمد زایی این ارز دیجیتال هنوزمشخص نیست و نمی توان آن را یک روش تضمینی برای کسب سود از این حوزه معرفی کرد. نقشه راه همستر برای ایردراپ با مذاکره با صرافی ها، مذاکره با بازارسازان و…. تکمیل می شود. در حال حاضر میلیون ها کاربر در اقسا نقاط دنیا از قابلیت های همستر برای جمع آوری سکه استفاده می کنند. 

مهم ترین ایردراپ های 2024

برای سرمایه گذاری بهتر وقت و زمان خود در خصوص انتخاب یک ایردراپ، در این بخش برخی از مهمترین ایردراپ های 2024 را معرفی می کنیم:

 1. ایردراپ ژوپیتر یا Jupiter
 2. ایردراپ مارجینفی Marginfi
 3. ایردراپ ایجین لایر EigenLayer
 4. متامسک و پروژه مربوط به آن Metamask
 5. ایردراپ همستر در تلگرام

کلاهبرداری در ایردراپ

اگرچه هر ایردراپ احتمال پاداش دهی و افزایش سرمایه کاربران را افزایش می دهد؛ اما ریسک بروز کلاهبرداری نیز در هر یک از این ایردراپ ها وجود دارد. برخی از سودجویان در این حوزه از ایردراپ های جعلی استفاده کرده و با این روش به کیف پول کاربران متصل می شوند. برخی نیز توکن های جعلی را به کیف پول شما واریز کرده و در ازای آن وجهی از شما طلب می کنند. توصیه می کنیم برای استفاده از این قابلیت ها ابتدا اطلاعات خود را در خصوص ایردراپ های موجود در بازار تکمیل کرده و سپس به این پروژه ها بپیوندید. 

جمع بندی

در این بخش با انواع airdrop و روش های دریافت آن آشنا شدید. کسب اطلاعات در این زمینه به شما کمک می کند که از فرصت های استثنایی که در جریان این پروژه ها در اختیار کاربران قرار می گیرند بهره مند شوید. بسیاری از کاربران حرفه ای توانسته اند سود بالایی از این پروژه های جدید به دست آورند. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
به بالای صفحه بردن